25
08
2015

10 korzyści dla kobiet

aiki_woman1-2

10 powodów dla których warto, by kobiety ćwiczyły Aikido i inne sztuki walki:

1. Pewność siebie Kiedy jesteś pewna siebie możesz się obronić i nie sprawiasz wrażenia łatwego celu, którego szukają napastnicy. Ponadto jeśli osiągniesz coś co wymaga wysiłku i zaangażowania to zyskujesz pewność, że możesz przejść na nowy poziom, nie tylko w sztukach walki, ale w każdej dziedzinie swojego życia.

2. Obrona Może nie będziesz w stanie pokonać każdego przeciwnika, ale nauczysz się technik, które pomogą Ci bronić się w sytuacjach zagrożenia.


aikiwoman2

3. Dowiedz się, jak przyjmować ciosy Często najlepszą obroną jest ucieczka i uniknięcie fizycznej konfrontacji z przeciwnikiem. Jeśli jest jakiś powód, dla którego nie udało Ci się uniknąć takiej sytuacji, zazwyczaj oznacza to, że przeciwnik zadał pierwszy cios i cię w jakiś sposób zaatakował. Jeśli poznasz to uczucie wcześniej, przyjmując ciosy zachowasz zimną krew i Twoje szanse przeżycia będą dużo większe.

4. Dyscyplina Aby opanować różne poziomy jakiejkolwiek sztuki walki musisz mieć dyscyplinę fizyczną i psychiczną. Sztuki walki uczą używania ciała i umysłu w harmonii.

5. Kondycja Sztuki walki to sport, budują siłę i wytrzymałość.

6. Przywództwo Zdobycie pierwszego dana i wyższych stopni oznacza często pomoc w prowadzeniu treningów. Uczenie początkujących to część szkolenia pozwalająca zdobyć nową perspektywę i nowe doświadczenia.


logo_buikukai

7. Zdrowie Mamy epidemię otyłości. Sztuki walki to świetny sposób, aby zacząć się ruszać i spalić kalorie.

8. Walcz w kontrolowanym środowisku Zdobędziesz doświadczenie walki w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.

9. Świadomości otoczenia To idzie w parze z pewnością siebie i umiejętnością obrony, studiowanie sztuk walki wymaga, aby zawsze mieć świadomość tego co Cię otacza.

10. Umiejętność oceny przeciwnika Jeśli możesz ustalić, że twój przeciwnik ma słabe miejsce, które możesz wykorzystać na swoją korzyść – to posiadasz bezcenne umiejętności.

Chcesz zacząć ćwiczyć AIKIDO?

Już dziś zapisz się na treningi aikido w AZS Gliwice

AIKIDO AZS w Gliwicach

Chcemy nauczyć Cię Aikido profesjonalnie i efektywnie. Jesteśmy stowarzyszeni z Aikido Buikukai Osaka.

Treningi Aikido
Wtorek
20:30 - 22:30
Piątek
20:30 - 22:30
Dzisiaj 14.06
20:30 22:30

Copyright © 1997 - 2024 - Aikido AZS Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona wykorzystuje technologię plików cookie. Polityka prywatności

tael.pl © 2024