01
01
2018

Treningi Aikido w Japonii – grudzień 2017

 

明けましておめでとう!

(Akemashite omedetou)

 

W pierwszy dzień Nowego Roku relacja z wizyty naszych Sensei w Japonii.

 

W grudniu Sensei Piotr Bidziński oraz Magdalena Bidzińska odwiedzili naszych nauczycieli Aikido w Japonii.

Po przylocie do Tokio gdzie znajduje się Hombu Dojo Aikido Aikikai, udali się Shinkansenem do Osaka. 2.5h… około 500 km… to jest transport 🙂

 

Przez dwa tygodnie mieli okazję trenować z japońskimi instruktorami Osaka Buikukai i odwiedzać różne dojo. Początek grudnia to przede wszystkim okres wzmożonych przygotowań do przednoworocznymi pokazami Buikukai.

 

We wszystkich dojo każdy ciężko pracuje, żeby pokazać się na tym święcie aikido z jak najlepszej strony. Poza regularnymi zajęciami – dodatkowe treningi w dojo prowadzone przez Shihana Kimura Jiro (8dan), dodatkowe wizytacje dojo przez Shihan Kamimura Kazuyasu 6 dan, to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń. Sensei Piotr Bidziński również został poproszony o poprowadzenie treningu w dojo, by pomóc w przygotowaniach do pokazów.

 

Shihan Kamimura, który wiele razy był już w Polsce jak i w Dojo AZS Gliwice, dopytywał się o wszystkich ćwiczących w naszych dojo, o ich zdrowie, o postępy na macie, czy opuszczają treningi … Chciał wiedzieć wszystko, gdyż nie może się doczekać ponownego przyjazdu do Polski.

 

Szczególną opieką i wsparciem dla naszych instruktorów był Sensei Kawashima Koji 5 dan Aikido. Opiekował się i doradzał, podczas całego pobytu w Osace i Kioto.

 

Poniżej krótka fotorelacja z ich wizyty.

Zdjęcia: Magdalena i Piotr Bidzińscy

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim ćwiczącym i ich najbliższym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Wszystkich którzy chcą zacząć ćwiczyć z Naszymi Sensei zapraszamy na treningi. Pierwszy trening aikido w styczniu już we wtorek 2 stycznia. Czas zacząć nowy rok!