Sensei Piotr

Bidziński

4 dan, Instruktor

Sensei Bidziński Piotr – 4 Dan Aikido AIKIKAI

4 Dan Aikido Aikikai, 6 Dan Iaido, 4 Dan Kendo
ビジンスキ ピォトル

Urodzony 10 kwietnia 1984.

Zaczął ćwiczyć AIKIDO w 2001 roku w rodzinnym mieście Kędzierzynie-Koźlu. Po przeprowadzce do Gliwic w 2004 na studia na Politechnice Śląskiej. Zaczął ćwiczyć w Sekcji Aikido AZS Gliwice.  W 2006 ukończył kurs instruktorski i uzyskał uprawnienia – specjalizacja Samoobrona, od tego momentu zaczął również prowadzić regularnie zajęcia aikido w Gliwicach.

Egzamin na stopień 1 dan zdał w 2008 roku w Gliwicach, jego egzaminatorem był Sensei Yoji Fujimoto. W tym okresie największy wpływ na jego Aikido miał Sensei Yoji Fujimoto, który przyjeżdżał regularnie do Polski. Sensei Piotr wyjeżdżał często do Włoch – Mediolan, Laces, na zgrupowania, staże szkoleniowe z Sensei Fujimoto oraz Shihan Hiroshi Tada 9 dan. Niestety w 20.02.2012 Sensei Fujimoto zmarł. Posiadał 8 dan aikido oraz tytuł Shihana Honbu Dojo.

Senei Piotr kontynuuje naukę aikido jeżdżąc na staże z Shihanmi Hombu Dojo w Polsce. W maju 2012  uzyskał 2 dan podczas stażu w Dojo Stara Wieś z Shihanem Soji Seki 8 dan.

W 2013 roku na zaproszenie Sensei Tomasza Kuszewicza przyjechał do Polski Shihan Kazuyasu Kamimura. W tym samym roku Sensei Piotr nawiązuje z nim współpracę i postanawia przyłączyć dojo AZS Aikido do organizacji Buikukai. Sensei Piotr zostaje deshi (uczniem) Shihana Kamimura. W listopadzie 2014 roku podczas kolejnego stażu z Shihan Kazuyasu Kamimura zdał na stopień 3 dan Aikido. W 2015 po raz pierwszy wyjeżdża do Japonii do regionu Kansai – Osaka, Kyoto na zaproszenie Shihana Kamimura, gdzie poznaje wielu Sensei z Buikukai Osaka. Podczas tego wyjazdu po raz pierwszy ma przyjemność poznać Shihana Jiro Kimura 8 dan, obecnego szefa technicznego Buikukai Osaka.

W 2016 Jego firma zapewniała oprawę graficzną i informatyczną głównego  zgrupowania aikido z okazji 40 lat aikido w Polsce, które prowadził Dojo cho Ueshiba Mitsuteru. Podczas tego zgrupowania 40 lat aikido świętowali aikidocy z zagranicy oraz 4 głównych organizacji Aikido Aikikai w Polsce.

W listopadzie 2019 zdaje na stopień 4 dan aikido podczas zgrupowaniaw Gliwicach z Shihanem Kazuyasu Kamimura.

Obecna działalność w świecie aikido

Jest głównym instruktorem prowadzącym regularnie treninigi aikido w dojo AZS Gliwice – Buikukai Gliwice. Członek Rady Technicznicznej Buikukai Polska.  Przeprowadza egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) Aikido. Regularnie uczestniczy w zgrupowaniach w Polsce jak i za granicą.  Co roku również odwiedza nauczycieli aikido w Japonii w Osace oraz Hombu Dojo w Tokio.

Podczas przyjazdów japońskich Sensei do Polski poza organizacją samego zgrupowania i treningów dodatkowo tłumaczy mistrzów na język polski z języka japońskiego.

 

Aikido Aikikai Membership No. 215538

Numer Yudansha Card w Europejskim Związku Kendo (EKF – European Kendo Federation) – PL.0137

 

Państwowe uprawnienia instruktorskie:

  • Instruktor rekreacji ruchowej specjalność Samoobrona nr leg. 977/2006
  • Instruktor sportu specjalność Kendo nr leg. 30320/I/S/2009,

 

Uprawnienia instruktorskie Polskiego Związku Kendo:

  • Licencjonowany Trener Iaido 1 klasy Polskiego Związku Kendo 
  • Licencjonowany Trener Kendo 1 klasy Polskiego Związku Kendo
  • Licencja instruktorska Polskiego Związku Kendo – LI.0012